forex trading logo

Увійти на сайтГоловна Наша історія
Наша історія

45 разів у синю вись
Від твого порогу линув перший дзвоник,
І стоїш ти зріла у красі,
Наша рідна і знайома школо.

01.07.1975 року – Лубан Інна Володимирівна призначається директором СШ №30, школи-новобудови, якої ще не було. Більше 1000 дітей із нового мікрорайону, як доведеться, добирались кожного ранку до своїх шкіл. І тоді міською владою було вирішено побудувати першу чергу школи. За підтримки Хорольського Є.А. (зав.облоно), Вернигори Л.М.(голови Київського райвиконкому), Дробязко А.В.(зав. міськвно), Богатирьової Т.Я. (економіста міськвно) та начальника БМУ «Полтавабудтрест» Левітіна М.Б. і почалась робота.
Це були фантастичні темпи будування. Допомагали всі: і майбутні учні, і батьки, і громадськість. Працювали в 3 зміни. 01.09.1975 року школа гостинно відкрила двері для своїх вихованців. І хоч не скрізь ще висохла фарба,батьки і діти були щасливі, що є поруч із домівками своя рідна школа. І почалася напружена навчально-виховна робота педагогічного та учнівського колективів.

Лубан Інна Володимирівна                                                     (директор з 1975р по 2000р)                                                      - заслужений учитель України, учитель вищої категорії, учитель-методист, людина неспокійної вдачі, самовіддана,залюблена у свою справу, ерудована.
Інна Володимирівна збирала колектив однодумців, розумних і відданих школі, піднімала ентузіастів на добрі справи, вела вперед і не давала зупинятися на досягнутому. Вона ініціатор та один із авторів-розробників концепції школи-ліцею, концепції та статуту НВК.
Це мудрий керівник, який цінувала розум, це добрий господар, що створювала затишок, це вчитель, до якого приїздять і через 25 років її учні, це чуйна людина, життя якої – гаряча лава, і, нарешті, це чарівна і горда жінка.

Надіна Ірина Адамівна

(директор з 2000р по 2010р)

– учитель вищої категорії, учитель-методист, Відмінник освіти України. Під її керівництвом у 2004 році школа отримала статус гімназії. Це енергійна, творча, ініціативна людина, яка внесла новий подих у шкільне життя. Їй притаманні такі риси характеру як: відвертість, щирість, залюбленість у свою справу. 3 роки поспіль (2005-2007) гімназія в рейтингу серед шкіл нового типу займала ІІІ місце. Щорічно вчителі школи займали призові місця в конкурсах «Учитель року», учні виборювали призові місця на міських, обласних та Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах МАН із різних предметів та оглядах художньої самодіяльності.
Гімназія №30 – активний учасник Міжнародних освітніх проектів та програм: «Джуніор Ечівмент України» (програми економічної освіти), «Школа проти ВІЛ-СНІДу», «СПАРЕ – шкільний проект із енергозбереження», «Енергоефективні школи».


Перші заступники з навчально-виховної роботи в школі з1975 року

Горобцова Зінаїда Григорівна одна з адміністрації школи мала досвід адміністративно їроботи. Учитель-методист, закохана в українську мову, щира, ініціативна, працелюбна, відповідальна. У ліцейських класах викладала курс машинопису та діловодства. А ще знаходила час керувати ляльковим театром для учнів 5-х класів. Багато років керувала університетом педзнань для батьків. Кабінети початкових класів більше 10 років були найкращими в місті.

Парасочка Таміла Юріївна працювала до 1993 року. Це людина безмірної душевної щедрості, принциповості, відданості школі. А ще це очі й вуха колективу: вона бачила все наскрізь. Не можна було сховатись від неї кому-небудь із учнів із негідними вчинками. Добре знала українську літературу, народні звичаї, традиції і щедро передавала це учням.

                                                                                                   Бесараб Олексій Михайлович – органгізтор позакласної та позашкільної роботи, учитель математики. На обліку в міліції в той час стояло 46 учнів, які прийшли в школу-новобудову з усіх шкіл міста. Органи місцевої влади, враховуючи це, перевели Бесараба О.М. з органів міліції, де він раніше працював, у школу. Треба було зацікавити учнів позакласною роботою, спортивними змаганнями. Висаджуються саджанці плодових та декоративних культур. Школа поступово перетворюється на центр виховної роботи в мікрорайоні.

Подмазко Інна Федорівна – учитель англійської мови, продовжила після Бесараба О.М. виховну роботу в школі. Значна увага надавалась роботі органів шкільного самоврядування. Почали діяти штаби «Турбота про школу», «Світ прекрасного», прес-центр,» Дисципліна та порядок», «Олімпієць», змагання за кращий клас у школі. На честь свята перемоги висаджується 400 кущів троянд. Штабами керують учні-старшокласники разом зі своїми наставниками Улахович З.С., Книшем М.П., ПапірноюД.Г., Максименко Л.М. Дітей вчили бути господарями своєї школи.

Фастовець Олена Карпівна – учитель французької мови, активно продовжує примножувати виховні традиції школи уже в статусі заступника директора з виховної роботи. Під її керівництвом разом з Улахович З.С. та молодим учителем математики Бондарем Ю.Б. у школі створюється хореографічна студія сучасного бального танцю. Ансамбль «Фестиваль» одержує звання «зразкового». З ініціативи учнів народжується клуб «Діалог». У різних гуртках школи задіяно більше 1000 учнів. У школі ведеться цілеспрямована правовиховна профілактична робота і це дає свої результати. Фастовець О.К. мала великий творчий потенціал, енергійна, цілеспрямована.Її поважали учні, батьки – вона завжди з ними разом.

Гриневич  Людмила Миколаївна – учитель зарубіжної літератури та російської мови. Керувала науково-методичною роботою в школі з 1992 року по 2009 рік. Високоосвічений, ерудований спеціаліст, мала великий літературний та поетичний талант. Пітримувала тісні зв'язки з науковцями педагогічного та технічного університетів. Працювала над розвитком творчих здібностей учителів та учнів. Одна з авторів-розробників концепції та статуту НВК.

Очколас Раїса Іванівна – учитель зарубіжної літератури та російської мови. Оперативно вирішувала всі питання навчально-виховного процесу. Умілий організатор добрих справ. Завжди дбала про поповнення матеріально-технічної бази школи. Підтримувала зв'язки з батьками в питаннях зміцнення здоров'я дітей.

                                                                                              Яковенко Василь Миколайович – учитель географії та педагог-організатор, керував роботою учкому школи учнів 5-8 класів. Інтелігентний, тактовний, високоосвічений спеціаліст. Крім своїх професійних обов'язків добре малював і писав. Разом із учнями довго займався технікою туризму та спортивного орієнтування. Як методист склав рейтингову систему опитування учнів із географії. Шанована в школі учителями, учнями, батьками людина.


Педагоги-новатори

Черевань Марія Олександрівна
Маркіна Ніна Іванівна
Безугла Людмила Федорівна

1975 рік. Перші класи в школі… З них починалася робота по згуртуванню учнівських колективів, народжувались традиції в навчанні та вихованні, обладнувались навчальні кабінети, учителі початкової школи завжди були лідерами. У них учились, їх наслідували. Черевань М.А. першою одержала державну нагороду Орден «Знак Пошани». Безугла Л.Ф. за підсумками атестації першою в районі отримала звання «старший учитель». Протягом десяти років Маркіна Н.І.- голова профспілкового комітету школи, учитель-методист. У 1975 році на базі 1-го класу починає працювати з ініціативи Маркіної Н.І. колектив народного танцю під керівництвом Пащенко Н.М.- мами одного з першокласників.Через кілька років він виріс у відомий у місті ансамбль народного танцю»Радість».

Скрильник  Лідія Іванівна – учитель історії збирала матеріал і проводила велику патріотичну роботу по створенню першого музею школи. Він став центром усіх святкових заходів школи.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Гончаренко Іван Дмитрович - учитель фізики, у 1980 році стає ініціатором відкриття класів із поглибленим вивченням фізики та впровадження в навчальний процес замкненої телевізійної системи: створюється шкільний телецентр. Школа - центр Всеукраїнського експерименту. Зараз працює директором СШ №13.

                                                                                                                                                                                               Улахович Зінаїда Сергіївна - у 1976 році активно включилась у Всеукраїнський експеримент по вдосконаленню естетичного виховання учнів,яким керувала інспектор Міносвіти Верещагіна А.Р. Школа стає однією з 68 шкіл України, де були відкриті класи з поглибленим вивченням музики за методом ладової сольмізації. Завдяки цьому склалася чітка система виховної роботи з учнями: велика кількість гуртків художньої самодіяльності, зустрічі з діячами мистецтв, творчі звіти. Зараз Улахович З.С. працює в Санкт-Петербурзі.Заслужений учитель Росії.

Чекаліна Валентина Сергіївна – учитель фізики та астрономії. Проводила велику роботу по укріпленню МТБ фізкабінету. Протягом 7 років кабінет фізики займав призові місця за підсумками змаганнь – це було добрим прикладом для наслідування.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Лантух Лариса Іванівна – з 1991 року в школі перший практичний психолог. Її висталачо на всіх: учителів, учнів, батьків, адміністрацію школи. Педради, конференції, семінари, у формі ділових ігор із важливим психолого-дидактичним підгрунтям, індивідуальні консультації. З ініціативи ЛантухЛ.І. та під її контролем почали працювати класи ПІУ та прискореного навчання. Вона була авторитетом для всіх.

Даніловський Віктор Олександрович – перший військовий керівник. Створив у школі центр військово-патріотичної роботи, започаткував музей бойової слави, велику роботу провів по укріпленню МТБ, військової підготовки юнаків. Продовжували цю роботу Олійник П.С., Філоненко І.М., Мєльніков І.Д., Редунов В.Г.

                                                                                                   Кучеренко Л.Т., Комісар С.В.,Папірна Д.Г., Марюхно О.А., Яковенко В.М., Сердюк Н.Я.- з них починалася в 1976 році туристсько-краєзнавча робота в школі.Постійні перемоги на міських, обласних, Всеукраїнських (4 рази) та Всесоюзних(2 рази) конкурсах протягом усіх років. Ця робота продовжується і сьогодні. Учні школи захоплювались своїми наставниками та туризмом.

Шерстюк Тамара Миколаївна – багато років керівник методоб»єднання вчителів російської мови та зарубіжної літератури. Її уроки, завжди відкриті для вчителів міста, стали школою морального виховання, приносили естетичну насолоду, формували активну життєву позицію. Пропрацювала 2 роки інспектором райвно і знову повернулась до своєї школи, до своїх дітей, яких дуже любила. Свою любов до професії вона передала і доньці. У початкових класах школи працює вчитель вищої категорії,старший учитель Мягкохліб Ірина Анатоліївна. Педагогічна династія започаткована.

Книш Микола Петрович – учитель технічної праці, заслужений учитель України. Користувався заслуженою повагою своїх колег івихованців.
Його відрізняв високий професіоналізм, золоті руки, нескінченна працьовитість, прагнення до творчого пошуку, ініціативність. Добре володіючи методичкою викладання, Микола Петрович намагався на кожному уроці максимально активізувати розумову діяльність учнів, творчо організувати їх самостійну роботу, вміло здійснював індивідуальний підхід до кожного учня. Всі роки існування школи на базі шкільної майстерні по обробці металу організовувалась продуктивна праця школярів.

Максименко Людмила Михайлівназаслужений учитель України, висококваліфікований педагог, яка досконало володіла методикою викладання трудового навчання. Запровадила одержання учнями кваліфікаційних посвідчень. Олімпіади (шкільні, районні, міські, обласні), виставки, ярмарки, екскурсії, тижні науки і техніки, педмайстерності, школа народних ремесел, методичні об'єднання вчителів міста, зустрічі з передовиками виробництва, майстрами декоративно-ужиткового мистецтва, тематичні вечори і конференції, десант доброти в Михайлівську допоміжну школу-інтернат, що в Диканьському районі, робота зі студентами ІУ-У курсів педагогічно-індустріального факультету, де вона викладач кафедри методики трудового навчання – ось неповний перелік шкільної і позашкільної роботи, яку проводила Людмила Михайлівна спільно з адміністрацією школи та кафедрою трудового навчання педагогічного університету. Максименко Л.М. - переможець міського, обласного та учасник Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 98». Більше 60 її учениць після закінчення школи обрали професії модельєра, швеї, вишивальниці. Має велику кількість обласних та Всеукраїнських олімпіад.

Перші вчителі школи

учителі початкових класів: Привалова В.Й., Юдіна Л.Г.,Чугуєва К.П.
учителі математики та фізики: Заливча Н.В.,Барболіна Н.М., Старенченко А.В., Водонос Г.М., Соколова Л.О.
учителі російської та української мови та літератури:
Шерстюк Т.М., Шерстюк К.С., Каюрова К.М., Вовк Л.М., Черних З.О.
учителі історії та географії: Саченко Ю.Г., Нежива І.І., Герасименко Л.І.,Кучеренко Л.Г.
учителі трудового навчання: Книш М.П.,Перцевий М.Н.,Дєнєжкіна М.В.
Старша вожата: Мар'єнко Т.І.
Медсестри: Аляєва В.Г., Пшеченко А.П.
Військовий керівник: Даніловський В.О.
Учителі іноземної мови та музики: Подмазко І.Ф., Медурчук Л.А.

 

 

 

 

 Вчитель математики Заливча Н.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                           

 

 

 

                                                                    

 

 

 

 

 

 

Голосування

Чи подобається Вам наш сайт?
 

Календар

 січ   лютий 2023   бер

нпвсчпс
   1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728 
Julianna Walker Willis Technology


Останні новини

Важливо знати

Архів новин

Автори

© 2023 Полтавська гімназія №30. Всі права захищено.
© 2011 Сайт створили Лубенець Ігор та Сенюк Володимир"