Головна Новини школи «Полтавське товариство сільського господарства» святкує 150-річний ювілей
«Полтавське товариство сільського господарства» святкує 150-річний ювілей
Вівторок, 27 жовтня 2015, 19:11

Цей поважний ювілей урочисто святкують на державному рівні. У Полтаві з нагоди 150-річчя відбулося спецпогашення ювілейної марки, а також у Краєзнавчому музеї влаштували виставку, присвячену історії заснування товариства, його активним діячами та їхнім досягненням, які того часу зробили справжній прорив в аграрних науках.
Це унікальне Товариство за своєю суттю і особливо здобутками не тільки для аграрних потреб сучасних українських земель, а й збереження генетичної ідентифікації нації через створення інфраструктури на селі у вигляді спеціалізованих освітніх закладів, галузевих дослідницьких інституцій, бібліотек, музеїв. Роль Товариства має важливе значення не тільки в розвитку науки, а й в розвитку сільських територій. Це товариство створювалося, як об’єднання аграріїв, а потім переросло в об’єднання, яке нараховувало більше 400 членів. Сюди ввійшли й малі, й середні й великі землевласники.
Товариство 150 років фактично започаткувало аграрну науку в європейській частині російської імперії. Серед діячів товариства багато унікальних людей. Вони зробили вагомий внесок не тільки в розвитку сільського господарства, а й в становлення української історії.
Учні нашої школи із зацікавленням прийняли участь у позакласному заході, присвяченому 150-річчю створення Полтавського товариства сільського господарства, який відбувся 19 жовтня 2015 року.
Школярі під керівництвом вчителів біології Павленко Катерини Вікторівни та Бондаренко Вікторії Володимирівни та вчителя хімії Токар Світлани Петрівни підготували презентацію до знаменної дати та виступили із її захистом. В презентації були висвітлені наступні питання: що таке товариство сільського господарства, коли і навіщо було створено, наукові інституції, створені під керівництвом товариства.
Багато 11-класників виступило з доповідями про видатних вчених, які пов’язали своє життя з Полтавою: Сергій та Лев Кочубеї, Докучаєв, Вернадський, Менделєєв, Ф. Моргун та інші.
Учні виготовили газету за матеріалами заходу, яку із задоволенням цікавістю читають школярі.

Токар С.П., Павленко К.В.

лют   березень 2019   кві