Головна Інформація для батьків Перша допомога при опіках: 4 важливих правил
Перша допомога при опіках: 4 важливих правил

Правильно надана перша допомога при опіках може

врятувати людині життя! Дізнайтеся, як потрібно діяти

в таких ситуаціях.

Коженз нас напевно маєдеякеуявлення про те, як надати першу

допомогупритермічнихопіках. Тим не менш, далеко не всімвідомо,

як правильно допомогтипотерпілому.

Четвірка важливих правил при наданні першої допомоги

Для початку візьміть себе в руки і не панікуйте. Надаючи допомогу собі або сторонній людині, важливо все робити «зхолоднимрозумом». Чим швидшеви почнете надавати першу допомогу, тим меншою буде площа і глибина опіку.

Правило №1. Усуньте джерело опіку
У першу чергу потрібно якнайскоріше усунути джерело опіку. Якщо на людині горить одяг, то погаси типолум’я потрібно будь-якими доступними способами: накиньте на людину ковдру або пальто, після чого швидкопо кладіть його на спину, щоб вогонь не поширився до голови. Постраждалого також можна облити водою.

Правило №2. Охолодіть пошкоджену ділянку

Після того, як джерелоопікуусунуте, ураженуділянкупотрібноохолодити. Щобзменшити температуру і зняти печіння, місце опіку 1 і 2 ступеня потрібно поливати холодною водою не менше 10-15 хвилин. Лід в даній ситуації використовувати не можна, оскільки він може тільки погіршити травматичне пошкодження шкірних покривів. На опік 3 і 4 ступеня слід накластим’яку пов’язку, попередньо змочену в холодній воді. У міру висихання такої пов’язки холодну воду можна підливати.

Правило №3. Знезараження опікової рани

Якщо у вас є антисептичні засоби, то після охолодження на опік сліднакласти пов’язку зантисептичним розчином. Це необхідно для попередження приєднання вторинної інфекції. Опікові ушкодження особливо схильні до дії різних хвороботворних бактерій, тому вкрай важливо уникнути такого ускладнення. Пам’ятайте, що на шкіру обличчятаку пов’язку накладати не можна. В даному випадку місце опіку можна зрошувати пульверизаторами або антисептичними спреями.

Правило №4. Викликайте швидку допомогу

Після надання першої допомоги при опіках необхідн овикликати швидку допомогу. До приїзду лікарів забезпечте хворому багато води, можете дати йому теплий (не гарячий!) чай або 1-2 склянки води зрозведеною в ній однією чайною ложкою соди. Хворому потрібен спокій, бажано укласти його в ліжко і дати знеболюючий засіб.

гру   січень 2019   лют