Виховна робота

Наша школа покликана стати тим місцем для особистості учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально- виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно- культурне відродження України.
 На сучасному етапі розвитку суспільства педагогічний колектив школи, розуміючи потребу докорінного переосмислення виховної системи, насамперед виходить з таких позицій :

• визнання того, що школа - навчальний заклад, покликаний відповідати  потребам і умовам сучасного стану соціального розвитку України та  забезпечувати освітні потреби нашого міста.
  •  школа має бути конкурентноздатною й престижною, а це можливо лише в режимі неперервного розвитку і творчого пошуку прогресивних технологій, методик зростання професіоналізму на педагогічному та управлінському рівні.

Вирішуючи ці завдання школа має забезпечувати різні види діяльності в широкому спектрі позакласної сфери-гуртковій, профільній, спортивній, художньо-естетичній роботі, максимально сприяючи розвитку і самовизначенню особистості дитини.

Вирішення поставлених завдань можливе лише в атмосфері доброзичливості, довіри, співробітництва, відповідальності на всіх рівнях шкільного педагогічного простору .

Правовиховна робота

Метою правового виховання у школі є формування в кожного учня системи знань з питань основ держави та права, розвиток інтересу до цієї галузі знань і зв'язок права з навколишньою дійсністю; інтересу до її законодавчих та виконавчих органів; прищеплення навичок правосвідомої поведінки; формування потреб та вмінь активно захищати в установленому законом порядку свої права та законні інтереси інших осіб. Для її реалізації у Полтавській ЗШ № 30 розроблена програма правового виховання, до якої включені такі заходи:

1. Проведення місячників, тижнів права.
  2. Засідання ради профілактики правопорушень.
  3. Зустрічі з працівниками правоохоронних органів, органів юстиції.
  4. Проведення годин спілкування, лекцій, бесід, консультації з правової тематики.
  5. Робота з громадськими організаціями.
  6. Педагогічний всеобуч, консультації для батьків.
  7. Проведення місячника попередження дитячої безпритульності та правопорушень серед учнівської молоді.

Вирішення завдань правовиховної діяльності у закладі здійснюється за такими основними напрямками:

• правове виховання;
  • пізнавальна діяльність;
  • громадське виховання;
  • формування здорового способу життя;
  • виховання в сім’ї;
  • попередження правопорушень та злочинності серед школярів;
  • педагогічна просвіта батьків;
  • взаємодія з громадськими організаціями.

Кожного року педагогічний колектив школи працює над пошуками таких форм і методів виховного процесу, які б забезпечували об’єднання зусиль педагогів та ініціативи дітей, спільні дії сім’ї та громадськості. Робота з важковиховуваними учнями здійснюється на основі вивчення їх особистості, міжособистних відносин, особливостей вікової фізіології та психології школярів.

Розроблено схему роботи педагогічного колективу з питань попередження правопорушень та злочинності серед учнів навчального закладу.

Схема роботи педагогічного колективу

Полтавської ЗШ № 30 з питань попередження правопорушень та

злочинності серед учнів навчального закладу

tabl_4

Робота штабу профілактики

правопорушень серед учнів Полтавської

ЗШ № 30

tabl_5

Протягом навчального року у Полтавській ЗШ № 30 проводяться різноманітні заходи з метою підвищення якості правової освіти підростаючого покоління. Традиційними є Місячник та Тижні правових знань та правової пропаганди, в межах яких учні зустрічаються з працівниками юстиції і правоохоронних органів, на уроках правознавства, громадянської освіти, на виховних годинах та позакласних заходах знайомляться з правами і обов’язками людини, громадянина України, вивчають Закон України. Свої знання вихованці закладу демонструють під час інтелектуальних конкурсів та змагань (брейн-рингів, вікторин, гри «Дебати»), погляди і думки висловлюють у творах, малюнках, плакатах та стінгазетах, приймаючи участь у традиційних конкурсах.

У бібліотеці постійно діє виставка літератури на правову тематику, якою користуються як вчителі, так і учні.

Окремим питанням слід розглядати роботу з батьками. «Батьківські університети» – це організаційна форма просвітницької роботи, яка розрахована на проведення лекцій та практичних занять – пропаганда правових знань серед населення, надання батькам допомоги і знань щодо належного виховання дітей, сприяння поглибленню зв’язків між школою і сім’єю. Тут батьки не лише можуть прослухати лекції, а й одержати педагогічну чи юридичну консультацію, обмінятися думками.

Соціально-психологічна служба школи систематично проводить профілактичні рейди в кризові сім'ї, разом з адміністрацією школи здійснює профілак­тичні рейди з метою виявлення неповнолітніх, що не відвідують школу, прогулюють уро­ки. До проведення таких рейдів залучається шкільне самоврядування та батьківська гро­мадськість. Регулярне проведення акції „Урок" сприяє зменшенню кількості учнів, які схильні до пропусків занять без поважних причин.

Особлива увага приділяється роботі, направленій на формування здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок. Активно працює у цьому напрямку орган учнівського самоврядування «Лідер». Проведення систематичних Лінійок поведінки, рейд-перевірок зовнішнього вигляду, відвідування занять учнями та запізнень на уроки, організація Днів непаління, Днів зразкової поведінки, агітаційних виступів, створення і втілення у життя відповідних проектів - актуалізують проблему формування шкідливих звичок у підростаючого покоління та спонукають відмовлятися від них, а ще краще – не допускати їх виникнення. Попередженню правопорушень, злочинів сприяє також залучення учнів школи до гуртків, клубів, спортивних секцій, змістовне проведення дозвілля.

чер   липень 2018   сер